Nejzkušenější z týmu. Více 38 let zkušeností s drahými kameny.
Syn Stanislava Winkelhofera. Zaměřuje se především na drahé opály z celého světa.
Když je potřeba pomáhá celá rodina. Především na mineralogických burzách.
Náš znuděný člen rodiny, který patří do týmu.
Jsme rodinná firma a broušení, obchodu s drahými kameny se věnujeme už více jak 38 roků. Zpracováváme a obchodujeme se všemi drahými kameny kromě diamantů. Drahý opál nás vždy uchvacoval svou krásou - tolik drahokamů v jediném kameni - proto jsme se rozhodli specializovat se na tento poklad přírody. Nezapomínáme ani na ostatní druhy opálů, které svou krásou nejsou pozadu - ohnivé opály, dřevité opály nebo i různé výrobky s opály spojené - korálky, mozaiky z opálu. Zpracováváme pouze vlastní surovinu, kterou získáváme přímo na nalezištích. Všechny naše výrobky jsou přírodní a jsou připravené pro další účely - pro šperky, investici nebo jen tak pro radost. Postupem času jsme vytvořili rozsáhlou nabídku opálů z celého světa, její část je nabízena v našem e-shopu, která je pravidelně doplňována o nové opály. Věříme, že zde najdete mnoho zajímavého a popřípadě si vyberete nějaký opál z naší nabídky.
kvalita:
Kvalitní ruční práce s mnohaletými zkušenostmi s drahými opály.
Všechny naše drahé opály brousíme a leštíme na profesionálních strojích.
Používáme nejmodernější způsoby leštění, díky kterému dostávají opály maximální lesk.
Surovinu nakupujeme přímo z nalezišť.
proč si koupit drahý opál?:
Přírodní minerál bez jakýkoliv úprav.
Pro přírodní drahý opál není třeba vymýšlet složitý šperk.
Díky své barvoměně bude vypadat skvěle v jakémkoliv šperku.
Ve kterém jiném přírodním minerálu najdete všechny drahokamy světa.
Je obrovský rozdíl mezi syntetickým opálem a syntetickým drahokamem!
Odpadá složitost zjišťování pravosti drahokamu.
Začínal jsem sběrem minerálů, navštívil jsem většinu lokalit v Čechách i na Slovensku. Mineralogická sbírka se začala rozrůstat a já se musel rozhodnout pro specializaci a postupně to začaly být drahé kameny. Začal jsem acháty z Českého ráje a jaspisy a ametysty z Krušných hor (jako asi většina sběratelů). Ale tyto kamínky, jsem si musel nechat vždy od nějakého brusiče rozříznout a vyleštit a bohužel brusič si většinou nechal půlku kamene za vybroušení. Což mne mrzelo a chtěl jsem si tyto kameny sám zpracovávat. Nebylo to nic složitého, zhotovil jsem si brusku s litinovým kotoučem a první pilku na kámen tzv. "brodilku" tj. kámen se řeže obyčejným plechovým kotoučem, který se "brodí" v suspenzi vody a karborundového prášku. Jednoduché a levné řezání kamene.
Časem jsem zvládl toto rovinné broušení a začalo mne zajímat broušení šperkových kamenů a to už bylo mnohem náročnější. Především brusiči, kteří toto řemeslo ovládali se vůbec nechtěli podělit o zkušenosti, literatura v té době nebyla vůbec žádná a já neměl nejmenší představu, jak se brousí fasety, čím se leští.
Zkoušel jsem doma všechno možné i nemožné ale bez výsledku. Tehdy mi brousil mé nálezy, jeden starší brusič z Turnova (byl už v důchodu ale všemi brusiči uznávaný, dokonce tehdy s ním brousila ještě i jeho maminka, které už muselo být přes osmdesát. Škemral, jsem aby mne to řemeslo naučil ale vždy mne odbyl, že je to ztráta času, že žádný amatér nemůže dobře brousit. Vydržel jsem škemrat dva roky, až mi po té době řekl " hele, když jsi mě vydržel takhle dlouho otravovat, tak to asi myslíš vážně". A začal jsem k němu do Turnova. dojíždět a učit se řemeslo. Pořídil jsem si starší český kamenářský strojek (mimochodem ve světe zcela ojedinělý způsob broušení).
Se strojkem se pracovalo rychle a byl nepřekonatelný na broušení oválných brusů, ale bohužel se na něm nedaly přesně nastavovat úhly, výbrusy byly proto často "slepé". To se mi moc nelíbilo, začal jsem pokukovat po jiném způsobu broušení. Tehdy a myslím, že i dnes byla proslulá škola brusičů v německém městě Idar Oberstein. Začal jsem tedy přemýšlet, jak se tam dostat a naučit se německý způsob broušení. Podařilo se mi dohodnout si praxi v jedné brusičské dílně v Německu. V Idar Obersteinu jsem zjistil, že německý způsob broušení, je ještě primitivnější než český. Brousilo se tam způsobem "ze štoku " tzn. že dřevěný kolíček, kde byl na tmelený kámen jste "zapíchli" do takového dřevěného prkénka s důlky a úhel i polohu fasety, jste určovali od oka. Sice někteří němečtí brusiči takto dokázali, zhotovit slušný výbrus, ale po minimálně desetileté praxi. Takže jsem se poměrně zklamán vrátil zpět.
Tehdy jsem už odebíral ze světa různé odborné časopisy a tam jsem viděl, že ve světě se brousí na velice přesných strojích tzv. kvadrantech a výbrusy zhotovené na těchto strojcích jsou opravdu dokonalé a díky přesným úhlům s maximální brilancí. Bohužel tyto stroje byly pro mne nejen cenově nedostupné, vyrobil jsem si tedy takový strojek sám. A konečně začaly být mé výbrusy opravdu kvalitní
Přišel rok 1989 a možnost podnikat, pamatuji, že jsem si v zaměstnání četl noviny a tam psali, že je nyní možnost podnikat. Přesto, že jsem vůbec nevěděl jestli se tím uživím a měl jsem tehdy dvě malé děti, dal jsem ihned v práci výpověď a začal "podnikat". Neměl jsem žádné zkušenosti, slova faktura, dodací list byly pro mne něco absolutně neznámého.
Měl jsem sice pár stálých zákazníků z domova i z ciziny ale zatím jsem pro ně brousil spíš výměnou za něco, než za peníze.
Naštěstí jsem se dozvěděl, že jedna německá firma hledá brusiče. Ihned jsem napsal dopis a přihlásil se. Byl jsem pozvaný na návštěvu, kde jsem se dozvěděl, že se již přihlásilo asi deset brusičů, převážně z Německa. Měl jsem sebou i malou kolekci svých výrobků, ukázal jsem je majiteli firmy. Práce ho zaujala a dal mi zkušební zakázku. Do dnes na to nemohu zapomenout, jednalo se o špičkové turmalíny a smaragdy, nikdy jsem takovouhle kvalitu nebrousil. Přesto jsem majiteli, potvrdil, že takovouto surovinu zpracovávám denně a celý rozklepaný jsem si vezl tento "poklad" domů. Takovéto zkušební zakázky obdržela i většina ostatních brusičů. Když jsem viděl ty ostřílené borce, nedával jsem si prakticky žádnou šanci. Přesto jsem do výbrusů dál vše co jsem tehdy uměl a vyplatilo se. Mé výbrusy německou firmu zaujali nejvíce a navázali jsme spolupráci. Tato spolupráce trvala 8 roků. Během této doby jsem postupně firmu rozšířil a přijal tři zaměstnance, které jsem si sám vyučil. V období největší prosperity, která trvala asi dva roky jsme produkovali 8000 až 10 000 kamenů měsíčně a patřili jsme mezi přední evropské firmy. Zúčastňovali jsme se všech evropských výstav a veletrhů, měli přes 600 stálých zákazníků. A hlavně jsem získal, obrovské zkušenosti se zpracováním drahých kamenů, takových hodnot a kvality, které bych si nikdy nemohl dovolit koupit.
Asi po sedmi letech spolupráce s německou firmou, mi známý řekl, že Švýcarská firma hledá znalce, který má ohodnotit nějaké kameny. Tak jsem si řekl, že zkusím štěstí. Podařilo se mi uspět ve výběrovém řízení a s firmou jsem spolupracoval asi 4 roky. Pro tuto firmu jsem ve světě nakupoval drahé kameny a v celním skladě v Ženevě kameny třídil a oceňoval a některé vybrané kameny i brousil. Navštívil jsem řadu zemí (některé reportáže budou zde na stránkách) a hlavně získal další zkušenosti s kameny především z Thajska, Barmy, Kambodži a Vietnamu.
V té době jsem měl společně se svými kamarády ještě jednu firmu, kde jsme z kamenů vyráběli různé ozdobné předměty jako těžítka, popelníky, stojánky a především fontány kde se na vodním filmu otáčela kamenná koule. Tyto koule jsme také ve velkém ručně brousili. Bohužel tato firma díky problémům mezi společníky nedopadla dobře a její činnost trvala jen asi dva roky.
V současnosti brousím se svým synem, který se v oblasti drahých kamenů pohybuje od dětství. Dnes se věnuje převážně drahým opálům z celého světa. Jak mne zaujaly české minerály, tak mého syna zaujaly drahé opály, proto se rozhodl na ně specializovat.
Většinou brousíme jen ze svého materiálu (jen výjimečně ze suroviny zákazníka). Při cestování po světě a při práci pro zahraniční firmy jsem získal velké množství kontaktů po celém světě. Není pro mne dnes problém získat jakýkoliv kámen kdekoliv ze světa. Poskytujeme konzultace sběratelům a zájemcům o investice do drahých kamenů, konzultace cestovatelům a všem zájemcům o tento obor, pokud mé znalosti nestačí doporučím některého kolegu s kterými spolupracujeme.
Často býváme z prvních brusičů, kteří zpracovávají nové drahé kameny nebo z nových nalezišť a nemusí to být jen drahokamy například citronchryzopras (lemonchryzopras) jsme jako první uvedli na Evropský trh, podobné to bylo s variscitem, pomohli jsme do světa i českým železitým křemenům, které jsme jako první prezentovali na největších evropských výstavách atd. atd. bylo toho za ty roky opravdu hodně a doufám, že ještě bude. Rovněž jsem zpracovával nové syntetické materiály pro americké firmy a podílel se na výzkumu, zda některé materiály, které byly vyvinuty třeba pro kosmický výzkum se dají použít i pro šperky.
Drahé kameny jsou pro nás celoživotní láskou a nyní předávám své zkušenosti svému synovi, snad vám pomocí těchto stránek pomůžeme najít vztah k těmto zázrakům přírody. Na tomto webu naleznete pouze opály, pokud Vás zajímají i jiné drahé kameny navštivte i naše druhé stránky věnované všem drahým kamenům. Drahé kameny