Syntetický opál

Jak poznat syntetický opál

Syntetický opál jako imitace přírodního opálu zatím neexistuje. Většina syntetických opálů na trhu se kterými se setkáte je imitace drahých opálů na bázi impregnovaných polymerů. Je veliký rozdíl mezi syntetickým drahokamem a syntetickým opálem. Plnohodnotná náhrada za přírodní opály zatím neexistuje a v žádném případě se to nedá srovnávat se syntetickými drahokamy.

Číst dál...

Druhy opálu

Přehledný popis druhy opálu

Drahý opál - opál s opalizací (barvoměnou) - nejvzácnější, nejžádanější a také nejcennějším druh opálu. Svítivé a zároveň neobyčejně jemné pestré barvy způsobily jeho velkou oblibu, vzácnost výskytu i jeho vysoké cenové hodnocení. Drahý opál má obvykle bílou, žlutou, šedou až černou barvu ale barvy opalizace jsou velice pestré. 

Číst dál...

Péče o opály

Jak pečovat o opály

Péče o opály je velmi jednoduchá. Čistíme je ve vlažné vodě s pár kapkami saponátu, měkkou látkou nebo houbičkou. Nepoužíváme žádné jiné chemikálie, změkčovadla, bělidla atd. Nikdy opál nečistěte v ultrazvukové čističce. Poté opál opláchneme čistou tekoucí vodou a usušíme jemnou látkou. Triplety a doublety jen utíráme vlhkým hadříkem - nikdy je nenamáčíme, protože se mohou rozlepit.

Číst dál...

Doublet a triplet

Co jsou doublety a triplety

Samostatnou kategorií opálů jsou zčásti umělé kameny známé jako doublety a triplety, upravené opály podložené podložkou a překryté pryskyřičnou vrstvou. Stručně řečeno, tyto kameny jsou velmi tenké plátky z přírodního opálu přilepené k černé podložce, čímž velmi zdařile imitují efektní vzhled černého opálu.

Číst dál...

Hydrophane Opal

Nejčastější druh opálu z naleziště v Etiopii

Hydrophane Opal - Absorbuje velké množství vody a vysušuje velké množství vody. Po delším ponoření opálu do vody se změní jeho barevné spektrum, téměř zmizí všechny barvy. Stane se zcela průhledným, někdy mléčným a barvy budou méně viditelné, ale netřeba panikařit. Ihned po vyschnutí opálu se všechny barvy vrátí do původního stavu. 

Číst dál...

Kdo jsme a co děláme

Jsme rodinná firma zabývající se obchodem a především zpracováním drahého kamene s více jak třicetiletými zkušenostmi.

Kontakt

Stanislav a Petr Winkelhöferovi

Česká republika, Sokolov

+420 777 589872   petrwinkelhofer@gmail.com

+420 603 750632   s.winkelhofer@gmail.com

https://www.gemstone.cz