10 faktů o opálech o kterých možná nevíte

Komentáře (0)

10 faktů o opálech o kterých možná nevíte

1. Birthstone

Opál je oficiální kámen narození pro měsíc říjen


2. Vytvořený z deště

Opál je tvořen z deště. Jsou dohady o tom, jak přesně tento vzácný drahokam vznikl , ale mnozí věří, že je tvořen, když voda z deště prosakuje do trhlin ve skále. Jakmile se voda vypařuje, oxid křemičitý, který po sobě zanechá vyschne a ztvrdne do drahého opálu.

3. Opál na Marsu

Opál byl nalezen na Marsu! Je to jeden z mála drahých kamenů, které kdy byly objeveny mimo naši planetu.

4. Starověký opál

Opallios je řecké slovo pro opály, což znamená Chcete-li vidět změnu barvy. Římské slovo pro opál je Opalus což znamená drahokam. Staří Řekové věřili, že opály byly vytvořeny ze slz z radosti. Pláč Zeuse, když porazil Titány.

5. Královna drahých kamenů


Staří Římané považovali opál za symbol naděje a štěstí. Římský učenec v roce 75 našeho letopočtu shrnul krásu opálu: " Některý opály nesou takovou hru barev, že se rovná nejhlubším a nejbohatším barvám malířů. Další říkali ... simulují hořící oheň, hořící síry a dokonce i jasný plameny z hořícího oleje. "Žasl, že tento kaleidoskopický klenot zahrnoval červenou barvu Rubínu, zelenou Smaragdu, žlutou z Topazu, modrou ze Safíru a purpurovou z Ametystu . "To je důvod, proč se opál běžně nazývá královnou drahých kamenů.

6. Australský opál

Austrálie produkuje zhruba 95% opálů na světě. Většina je bílý opál z oblasti Coober Pedy v Jižní Austrálii.

7. Něco z historie

Australský domorodci říkají, že opál je stopa našeho stvořitele, že se dotkl země na začátku duhy a přinesl harmonii.

8. Přinášejí opály štěstí?

Opál je drahokam štěstí. Většina civilizace viděla opál jako šťastný kámen. Byly některé výjimky, včetně anglického spisovatele (rok 1800), kteří říkali, že opál přináší smůlu, zejména v jejich uvádění na trh. Možná, že si uvědomil, že opál je nejlepší drahokam na zemi a museli jej zdiskreditovat! Ale tato kampaň selhala a nyní je opál dokonce považován v některých zemích za talisman a symbolem společenského postavení.

9. Královské opály

Pro královnu Victorii byl oblíbený drahokam právě opál! Měla safíry , rubíny a diamanty z celého britského impéria, ale zamilovala se právě do opojných barev opálů.

10. Více než se na první pohled zdá


Hra barev, které vidíte v opálu je díky milionům drobných kuliček oxidu křemičitého různých velikostí . Tyto koule lámou světlo a způsobují krásné spektrální barvy, které vidíte na opálu. Kuličky musí mít ten správný rozměr a musí být jednotného charakteru pro vytvoření dostatečné barvy.

Použité foto: www.americangemsociety.org, pixabay.com

Original info: www.opalauctions.com

Books: Opal - The Phenomenal Gemstone, The Opal Story